ipmc
05 خرداد 1402 - 15:36

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی هیمنه استکبار جهانی را در هم شکست

اراک-امام جمعه اراک گفت:ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش با اجرای موفق یک ماموریت حساس هیمنه استکبار جهانی را در هم شکست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: عملی که از روی تقوا انجام گیرد ارزشمند و ماندگار است و تقوا ملاک کار برای رضای خدا است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه تقوا پایه‌های جامعه را مستحکم می‌کند، گفت: تقوا جامعه را به سمت پیشرفت هدایت می‌کند و ایمان، امنیت و رفاه در سایه تقوا برقرار می‌شود و لذا همه رفتارهای یک جامعه باید بر پایه ایمان به خداوند و تقوا باشد.

وی با اشاره اینکه آزادی خرمشهر با عنایت خداوند محقق شد، گفت: حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی در سطح بین المللی از برکات فتح خرمشهر است و سوم خرداد تنها فتح خرمشهر نیست بلکه فتح ارزش‌های اسلامی است.

امام جمعه اراک با اشاره به هفتم خرداد ماه روز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در یک سال باقی مانده این دوره در راستای تنظیم قوانین سالم و کارآمد، رعایت و مدیریت هزینه‌ها و کنترل هزینه‌ها تلاش کند و از همه فرصت‌ها برای خدمت به مردم استفاده کند.

وی تاکید کرد: دولت و مجلس شورای اسلامی همه توان و ظرفیت‌ها را برای حل مشکلات معیشتی پای کار بیاورند و از نوسانات قیمت‌ها جلوگیری کنند و کالای برگ به گونه‌ای به مردم ارائه شود که از نوسانات قیمت‌ها کاهش دهد.

دری نجف آبادی افزود: جلوگیری از تورم در بخش‌های مختلف نیازمند تدبیر حکیمانه و تصمیمات خردمندانه و دولت و مجلس باید در این راستا اقدامات جدی در دستور کار بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه حل دغدغه معیشتی و اقتصادی مردم نیازمند کار جهادی و تصمیمات انقلابی است، گفت: مردم نباید در نوسانات و مشکلات ارزی آسیب معیشتی ببیند و دولت و مجلس باید تصمیمات حکیمانه ای در این خصوص اتخاذ کنند.

امام جمعه اراک افزود: مردم پشتوانه مستحکم انقلاب و رهبری هستند و در طول ۴۴ سال گذشته با حضور خود توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند و امروز باید دغدغه‌ها و مطالبات معیشتی آنها به درستی حل شود.

وی با اشاره به اقتدار آفرینی ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مأموریت موفق و حساس ناو گروه ۸۶ ارتش بار دیگر موفقیتی برای کشور، نیروهای مسلح و نیروی دریایی راهبردی ارتش رقم زد و افتخاری دیگر به ماندگار گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: جوانان غیرتمند نیروهای مسلح با اعتماد به نصرت الهی و تکیه بر دانش بومی و ظرفیت‌های درونی در طول تاریخ بزرگترین حماسه‌ها رو خلق کردند.

وی تاکید کرد: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش انتظار و مطالبه مقام معظم رهبری را عملیاتی کرد و با اجرای موفق این مأموریت حساس علاوه بر اینکه هیمنه استکبار جهانی را در هم شکست اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در حیاط خلوت آمریکا به نمایش گذاشت.

امام جمعه اراک با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال گفت: تحقق فرمان شعار سال نیازمند عزم ملی و اراده‌های همه جانبه است و تلاش و مجاهدت و پای کار آوردن روحیه‌های جهادی و انقلابی رمز موفقیت کشور در عرصه‌های مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: استان مرکزی همانگونه که در دفاع مقدس بزرگترین حماسه‌ها و موفقیت‌ها را برای کشور رقم زد امروز باید در زمینه‌های اقتصادی و خودکفایی پیشگام باشد و در لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری الگو باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239289