ipmc
05 خرداد 1402 - 16:06

امام‌جمعه سمنان: نمایندگان مجلس سال آخر فعالیت را برای تبلیغات نگذارند

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دور یازدهم خواست که سال آخر فعالیت خود را برای تبلیغات نگذاشته و پیگیر امور مردم باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی مطیعی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای بزرگ این شهر اظهار داشت: تداوم خدمت به کشور در سال آخر فعالیت نمایندگان این دوره مجلس شورای اسلامی مطالبه مقام معظم رهبری و مردم است.

وی به دیدار اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری و توصیه‌های ایشان به نمایندگان خانه ملت اشاره کرد و افزود: نباید نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سال آخر فعالیت خود را برای تبلیغات صرف کنند.

امام‌جمعه سمنان اضافه کرد: اعضای خانه ملت باید بدون توجه به اینکه در اسفندماه سال 1402 چه نتایجی رقم خواهد خورد، پیگیر مباحث بنیادی و اصلی کشور که در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی و بررسی است باشند و موضوع انتخاب را به اقدامات و وظایف خود منوط نکنند.

مطیعی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مدت باقیمانده از خدمت خود به مردم در خانه ملت نباید اجازه دهند که وجاهت‌طلبی روی اقدامات آنها اثر بگذارد عنوان کرد: بهتر است نمایندگان مجلس شورای اسلامی ازاین‌پس در اقدامات و صحبت‌های خود به‌گونه‌ای عمل کنند که گویا روی رأی آوری مجددشان حساب نمی‌کنند.

وی با اشاره به‌جایگاه ویژه نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی و نقش‌آفرینی آنان در امور مربوط به وکالت مردم در خانه ملت آنها، رضایت خدا را مهم‌ترین عملی دانست که از آنان باقی خواهد ماند و اضافه کرد: مردم انتظار دارند نمایندگان آنان در مجلس شورای اسلامی بدون توجه به انتخاب شدن یا انتخاب نشدن خود در انتخابات اسفند و برای رضای خداوند فعالیت کنند.

حجاج سفرای جمهوری اسلامی در موسم بزرگ حج هستند

خطیب نماز جمعه این هفته سمنان با اشاره به آغاز اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام به موسم حج، از حجاج کشورمان به‌عنوان سفیران جمهوری اسلامی و شیعیان جهان در موسم بزرگ حج تمتع نام برد و بابیان اینکه موسم حج از شعائر اسلامی است خاطرنشان کرد: باید همان‌گونه‌ای موسم حج ابراهیمی را به‌جای آوریم که از دین از ما خواسته است.

‌مطیعی بابیان اینکه باید منافع مادی و معنوی یا دنیوی و اخروی در حج مدنظر باشد، سبک زندگی، شناسایی دشمن اصلی دنیای اسلام، شناخت نقشه‌های استکبار و صهیونیسم و همچنین تبادل افکار و اندیشه‌ها را از بخش‌های دنیوی حج برشمرد و بیان کرد: باید از این حرکت سالانه مسلمانان لرزه بر اندام دشمن بیفتد.

وی با تأکید بر لزوم تمرکز فعالیت‌های حج بر انس و تقرب الی الله در مسائل معنوی و اخروی حج عنوان کرد: مسلمانان جهان جمهوری اسلامی را محور و نماد اقتدار برای خود می‌دانند.

دستاوردهای ارزشمند 11 سفر خارجی رئیس‌جمهور و 14 سفر مسئولان بلندپایه کشورمان در راستای توسعه روابط با دیگر کشورها بر مبنای حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و همچنین فرارسیدن دهه کرامت و لزوم بازشناسی نقش تاریخی امامرضا (ع) در تحکیم جایگاه تشیع از دیگر محورهای خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی بود.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239468