ipmc
05 خرداد 1402 - 15:17

واکنش امام جمعه پل‌دختر به ضرب و شتم یک پزشک در بیمارستان

امام جمعه پل‌دختر گفت: چند شب قبل در بیمارستان پل‌دختر یک پزشک معالج مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد که این با هیچ منطقی سازگار نبوده و پسندیده و زیبنده نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، حجت الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: ضرت و شتم پزشک بیمارستان این شهرستان با هیچ منطقی سازگار نبوده و پسندیده و زیبنده نیست.

وی افزود: بعضی از کارها در شهر پل‌دختر نیاز به فرهنگ سازی دارد و باید نهادینه شود، و این امر همت همگان را می طلبد گاهی اوقات مشاهده می‌شود یا اخبار می‌رسد مبنی بر این که برخی افراد نسبت به تخریب بیت المال و اموال عمومی  اقدام می‌کنند که خدا و خلق خدا راضی نیست.

امام جمعه پل‌دختر گفت: چنانچه یکی از خانواده‌ای بیمار می‌شود  و به پزشک مراجعه می‌کند به طور قطع کادر درمان و پزشک معالج  بیمارستان تمام توان و تلاش خود را در حد بضاعت به کار می‌گیرند و نباید انتظار داشت اقدام‌های  درمانی در حد مرکز کشور و خارج از توان و بضاعت بیمارستان پل‌دختر صورت گیرد.

وی افزود: بنابر این وقتی کادر درمان تلاش خود را انجام و زحمت می‌کشد دلیلی ندارد به خودرو آمبولانس آسیب وارد شود چرا که آمبولانس وسیله انتقال و اعزام بیمار و در صورت آسیب قادر به حرکت نیست و این به ضرر خود بیمار است.

موسوی یادآورشد: درب‌های ورودی اورژانس بیمارستان پل‌دختر دچار خسارت و آسیب شده که این با فرهنگ مردم نجیب، با اصالت و ولایت مدار  پل‌دختر سازگار نیست و نباید این گونه اتفاقات در این شهر رخ دهد و از بیان آن احساس شرمندگی دارم.

وی افزود: چند شب قبل در بیمارستان پل‌دختر پزشک معالج مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد که این با هیچ منطقی ساز گار نیست و پسندیده و زیبنده نیست چراکه پزشک تلاش خود را برای بیمار انجام می‌دهد.

امام جمعه پل‌دختر گفت: مطالبه گری برای کمبود پزشک، امکانات و تجهیزات پزشکی و کامل شدن کادر درمان در بیمارستان پل‌دختر وجود دارد اما راه آن این گونه رفتارها نیست و از دانشگاه علوم پزشکی لرستان تقاضا شده برای تجهیز یک دستگاه پزشکی که پاسخ دادند این دستگاه در این شهرستان توسط افرادی تخریب شده است.

وی به در ادامه به دیدار اخیر رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطالب مهم و کلیدی که می‌تواند نقشه راه مجلس باشد را ترسیم کردند و فرمودند شان قانونگذاری فراتر از بعد نظارتی مجلس است  که این وظیفه نمایندگان را سنگین‌تر می‌کند.

موسوی یادآورشد: مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان فرمودند سرافراز وارد خانه ملت شدید و سرافراز نیز خارج شوید،  این توصیه مهم و کاربردی معظم له نقشه راهی در انتخابات پیش رو مجلس می‌باشدکه تقوا و صداقت، حریت و صراحت از جمله توصیه رهبری برای کسانی است که می‌خواهند پا به این عرصه گذارند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به برنامه هفتم توسعه و شعار سال از دیدگاه مقام معظم رهبری کار مهم مجلس شورای اسلامی است و باید نمایندگان علی‌رغم سال آخر کار خود به این مهم توجه کنند که این انتظار مردم نیز است.

امام جمعه پل‌دختر گفت: روز یکشنبه هفتم خرداد ماه جاری با حضور خدام حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) شهر پل‌دختر به نور پرچم حرم رضوی منور خواهدشد که برنامه‌هایی برای این روز در نظر گرفته شده و از مردم دعوت می‌شود در این برنامه‌ها شرکت کنند.

وی افزود: نماز ظهر و عصر با حضور خدام حرم رضوی در مسجد امام حسین (ع) شهر پل‌دختر به صورت جماعت برگزار می‌شود.

موسوی زکات را امری واجب دانست و بر پرداخت آن تاکید کرد و یادآورشد:کشاورزان در این سال زراعی و پر برکت در راستای حفظ این برکات نسبت به عمل به واجب شرعی یعنی پرداخت زکات اقدام کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239403